Muhammed Kayar - Freelance Web Yazılım Uzmanı

Mobil Uygulama

Bir mobil uygulama için geliştirici arıyorsanız ve emin olamıyorsanız referanslarımı inceleyip mevcut müşterilerimin görüşlerini alabilirsiniz. Birlikte çalışır mıyız?

Mobil Uygulama

Biz insanlar, bir şeye çabucak adapte olmak için yaratılmışız resmen. 

Daha düne kadar bilgisayar kullanımı ile ilgili dersler alan bizler, şimdilerde bilgisayarları cebimizde taşır olduk. Daha önce bilgisayar ile yaptığımız hemen hemen her işi, mobil cihazlarımızdan da kolayca yapabiliyoruz.

Aynı şekilde bu etki, yazılım sektörüne de yansıdı ve daha önceleri büyük prestij kaynağı olan web sitelerinin masaüstü sürümlerini mobile dönüştürdü.

İnsanların bu denli mobil cihaz ekranlarına hapsolması, sizin, benim kısacası herkesin o ekranda olma hayalleri kurmasına yol açıyor.

Mobil uygulamalar işte tam da burada devreye giriyor.

İster firmanızın kurumsal kimliğine katkı olsun diye, ister hayalinizdeki projeyi hayata geçirmek için mobil uygulama yaptırarak uygulama mağazalarındaki yerinizi almayı istemek kadar normal başka bir şey daha yoktur herhalde.

Sizin de mobil uygulama yaptırmak gibi bir düşünceniz varsa (ki olmasa şu an bu yazıyı okuyor olmazdınız :)) o düşünceyi birlikte hayata geçirmek için daha ne bekliyoruz?

Başarılı ve herkesin cebine girebilen mobil uygulamalar için iki popüler platform var bildiğiniz üzere. Android ve iOS. İki ayrı platformun haliyle iki ayrı yazılım dili bulunuyor ve mobil uygulama yaptırmak için gerekli bütçe bu sayede iki ile çarpılmış oluyor.

Ancak teknolojinin gelişmesi ile cross platform dediğimiz, bir uygulamanın birden fazla platforma uyumlu halde geliştirilmesi meselesi bu maddi yükü ortadan kaldırabilecek tek güç olarak karşımızda duruyor.

Yazılım geliştiriciler olarak bizler uygulamanızı bir kez geliştiriyoruz ve bu uygulamayı her iki platformun yazılım dillerine uyumlu hale getiren teknolojileri kullanarak iki farklı sonuç elde ediyoruz. Bu da size hem zamandan, hem de maddi olarak büyük katkılar sağlıyor.

Mobil uygulama geliştirme hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan her türlü konuyu birlikte cevaplamak için iletişim sayfamda bulunan iletişim yollarını kullanarak bana ulaşabilirsiniz. 

Merak etmeyin görüşmeler için ayrıca bir ücret talep etmiyorum :)