Muhammed Kayar - Freelance Web Yazılım Uzmanı

E-Ticaret

İnternet üzerinden satış yapmanın tüm artılarını bir arada görmek, hedef kitlenize ve ürünlerinize özel bir e-ticaret deneyimine hazır mısınız?

E-Ticaret

Bilişim sektöründeki olumlu gelişmeler, her sektörü etkisi altına aldı desek abartmış olmam sanırım. Ancak bu gelişimden nasibini fazlasıyla almış bir kategori varsa o da e-ticaret'tir.

Sanal mağazaların fiziksel mağazalara kıyasla bir çok artısı var. E-ticaret sisteminin en büyük artısı da hiç şüphesiz pazar hacminizi devasa boyutlara taşıyabilmesidir. 

E-ticaret siteniz ile, dünyanın her yerine e-satış yapabilir ve ticaret hacminizi geliştirebilirsiniz.

Fiziksel mağazanızda sunabileceğiniz ürün sayısı sınırlı iken, e-ticaret siteniz ile sınırsız ürün sayısına ulaşabilirsiniz.

 

Her ne kadar sanal mağazalar, fiziksel mağazalara göre daha avantajlı olsa da e-ticaret'in de kendine göre zorlukları ve püf noktaları var.

Eğer, e-ticarete başlamak için gereken tek şeyin, e-ticaret sitesi açmak olduğunu zannediyorsanız yanılıyorsunuz bunu söyleyeyim.

Aslında her şey siteyi açtıktan hemen sonra başlıyor. Sitenizi sürekli güncel tutmalısınız. Sitenizin tasarımı, sattığınız ürün ve müşteri kitlenizle doğru orantılı olmalı.

Alışverişin her aşamasında müşterilerinize destek sağlamalısınız. Bu, müşterinizin e-ticaret sitenize ve firmanıza güvenmesini sağlayacaktır. 

İndirimler ve kampanyalar ile web sitenize ziyaretçi çekmelisiniz.

Rakiplerinizi doğru analiz ederek fiyat politikanızı ona göre optimize etmelisiniz. Çünkü insanlar diğer sitelerde aynı fiyata ya da daha ucuza ürün almak varken sitenizi neden ziyaret etsin ki?

 

Bu püf noktalarına dikkat ederseniz başarısız olmanız için bir sebep kalmamış oluyor.

Bu konuda aklınıza takılan sormak istediğiniz her şeyi iletişim sayfamdaki bilgileri kullanarak sorabilirsiniz. Dilerseniz "PROJE BAŞLAT" butonuna tıklayarak iletişim bilgilerini bana ileterek size geri dönüş yapmamı sağlayabilirsiniz.